Filtravimas

Vidaus oro filtravimas – tai specifinių dalelių šalinimas iš oro. Konkrečiai taršos rūšiai galimi įvairių tipų filtrai. Keli jų apibūdinami žemiau.

  • Stambių dulkių dalelių filtras; šis filtras pagauna stambias dulkes ir pakankamai dideles taršos daleles. Čia įeina plaukai ir odos pleiskanos (žmonių ir gyvūnų). Toks filtras dažnai naudojamas kaip priešfiltris.
  • Elektrostatinis filtras; šis filtras šalina 0.01 mikrono (= 0.00001mm!) dydžio daleles. Elektrostatinis filtras veikia statinio (elektros) krūvio pagrindu. Dalelės su vienodu krūviu (teigiamu ar neigiamu) stumia viena kitą, o dalelės su skirtingu krūviu traukia viena kitą. Užterštas oras visų pirma patenka į jonizacijos dalį, kurioje yra didesnė nei 8000 voltų įtampa. Čia teršalų dalelės įgauna teigiamą krūvį. Tada oras teka į kolektoriaus dalį, kur teršalai nusodinami. Krūvį turinčias teršalų daleles traukia įžemintos plokštelės. Būtent prie jų minėtos dalelės prikimba.
  • Popierinis filtras; šiame filtre yra mažytės angos. Daugelis ore esančių dalelių lieka filtre. Jis pagamintas iš sustiprinto popieriaus, kuris yra sulankstytas taip, kad būtų sukurtas kelių kvadratinių metrų naudingasis plotas. Be to, filtras sukonstruotas taip, kad popierius nesubliūkštų dėl slėgio. Oro slėgis tokiam dideliam plotui yra žemas, o filtro pajėgumas – didelis. Filtras neveikia tik tuo atveju, jeigu užkemšama didelė dalis mažų tarpų.
  • Aktyvuotos anglies filtras; šis filtras šalina nemalonius kvapus ir lakiuosius organinius junginius. Į filtro sudėtį įeina aktyvuotos anglies ir yra sukurtas taip, kad sugertų kuo įmanoma daugiau dujų ir kvapų.

Yra daugybė filtrų tipų. Tai tebuvo mažas pavyzdys. „Plymovent" turi ilgametę patirtį vidaus oro filtravimo srityje ir gali pasiūlyti tinkamą sprendimą kiekvienai vidaus oro taršos problemai.

Kontaktai

UAB "Airovila"
S. Narutavičiaus g. 44 LT-11239 Vilnius
Vilniaus m. sav. Lietuva
tel +37068695392
fax +37052735866
e-mail.: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.